Czy w Polsce można wypocząć na dobrych kempingach – o czym warto pamiętać

W Polsce dysponujemy turystycznym potencjałem. Da się u nas spędzić urlop w różnych lokalizacjach, na przykład w górach lub nad morzem. Znajdziemy tu również bardzo wiele miejsc przystosowanych do biwakowania.

Do wyboru kempingu przydadzą się jedynie upodobania urlopowiczów. Gdy jesteśmy zwolennikami leżenia na piasku, wybierzmy północ naszego kraju. Gdy zapragniemy zorganizować czas w sposób nieco bardziej aktywny, pojedziemy w kierunku południowym w okolice terenów górskich naszego kraju.

W Polsce istnieją opcje wyboru pomiędzy rozmaitymi typami miejsc przystosowanych do biwakowania. W zasadzie w każdym regionie istnieje opcja, by rozbić namiot lub zaparkować przyczepę kempingową. Jeżeli jednak wyruszamy w drogę takim pojazdem, musimy go przejrzeć i przygotować do podróży. Najpierw powinniśmy sprawdzić sprawność wszystkich urządzeń i akcesoriów. Gdy coś okaże się niedomagać, powinniśmy usunąć awarię. Na szczęście jest dookoła nas dużo placówek handlowych i warsztatowych, które znajdą dla nas pasujące sprzęt kempingowy. To właśnie zagwarantuje, że nie będzie nas niepokoić potencjalnie żadna usterka czy awaria.

W razie wyboru opcji nadmorskiej, najbogatszą propozycję atrakcyjnych kempingów proponuje region Pomorza. Wyjątkowo popularny w tym regionie jest kemping „Maszoperia”. Czeka on na nas na Helskim Półwyspie, powinniśmy go wybrać zwłaszcza jeśli udajemy się tam w powiększonym składzie. Wielką zaletą tego miejsca jest możliwość skorzystania z usług animatorów, zapewniających dzieciom liczne gry i zabawy. Możemy tam nawet skorzystać ze szkoły windsurfingowej.

Miłośnicy górskich wędrówek na pewno usatysfakcjonują się czasem spędzonym na polu namiotowym o nazwie „Camping Europa Olza”. Leży on w południowej części Śląska, na terenie wysuszonego rozlewiska rzeki Olzy. Jest to szczególnie atrakcyjne miejsce dla wędkarzy, gdyż znajduje się tam idealny akwen dla miłośników moczenia kija.