Gotowe domki drewniane i altanki na działkę

Wielu z nas nie ma okazji by podjąć się budowy domu. Dokonanie wyboru domu z rynku wtórnego jest niejednokrotnie przyspieszoną i oczywiście tańszą procedurą. Gdy decydujemy się na nabycie od dotychczasowego właściciela trzeba jednakże bardzo dokładnie przyjrzeć się budowli.
Niejednokrotnie przeznaczamy na taki zakup wszystkie oszczędności życia bądź bierzemy kredyt ażeby pozwolić na własny fragment podłogi z ogródkiem. Mieszkając w bloku śnimy wręcz o ogródku, gdzie umieścić możemy tarasy, leżaki, grille a nawet domki narzędziowe. Nie można jednakże oszałamiać się własnym trawnikiem lecz zwrócić czujną uwagę na budynek.

Konstrukcja dachu jest pierwszą z bardziej nadwyrężających budżet inwestycji w trakcie budowy. Zwłaszcza w przypadku gdy bardzo chcemy żeby dach był zrobiony umiejętnie. Przed dobiciem targu skrupulatnie przejrzyjmy pokrycie dachowe od wewnętrznej strony nieruchomości by sprawdzić, czy nie ma przecieków. Korzystnie skontrolować budowlę w czasie deszczy. Gdy jednak nie jest to możliwe oświetlmy lampą punkty styku pokrycia dachowego z powierzchnią ścian i odszukajmy czy z całą pewnością nie widać tam pamiątek po zawilgoceniach. Sprawdźmy też stan rynien.

Skrzywiony sufit czy też sterczące detale architektoniczne muszą od razu skupić uwagę u nabywcy. Jeżeli właściciel upiera się że od wieku już tak jest i zupełnie nic się z domem nie wydarzało do tej chwili, nie daje to gwarancji. że przez dalsze kilkadziesiąt nadal tak będzie. Niezłym sposobem poznania stopu mogą być po prostu… podskoki. Nawet w sytuacji gdy strop rzeczywiście przeżyje i nic złego, się nie wydarzy, uginanie może spowodować pękanie stropów na poniższych piętrach.

Przez otworzy drzwi i okien zdecydowanie najszybciej ulatnia się ciepłe powietrze. Powinno się zdiagnozować czy okna są przyzwoicie wykonane abyśmy nie tracili pieniędzy w jesieni i zimie. Okna nie mogą być również też nadmiernie hermetyczne, gdyż nadmierna hermetyczność domu może doprowadzać do zawilgocenia a ponad to jeszcze zagrzybienia wnętrza domu. Główne drzwi powinny być natomiast bardzo szczelne. Gdy jednak nieruchomość jest odpowiedni a stolarka wymaga wymiany, należałoby utargować niższą cenę i okna zamienić już pa zakupie.