Projekty murowanych domków działkowych

Jeśli posiadamy działkę o odpowiednio dużej powierzchni i chcemy stworzyć sobie doskonałe miejsce na letni urlop lub długi weekend, możemy postawić na niej domek. W przeciwieństwie do altanek ogrodowych, możemy nie tylko urządzić w nim grilla czy ogrodowe przyjęcia, ale także zaplanować kilkudniowy, a nawet kilkutygodniowy pobyt na łonie natury.

Można w nim także, bez konieczności postawienie budynku gospodarczego na działce, zapewnić sobie bezpieczne miejsce na przechowywanie narzędzi ogrodowych. W zależności od naszych potrzeb, mogą to być domki drewniane lub murowane. Prawdziwym luksusem są oczywiście domki drewniane całoroczne, w których nie straszne są nawet mroźne zimy.

Dostępne są gotowe domki na działkę, jednak możemy pokusić się także o postawienie takiej budowli samemu lub zlecenie inwestycji specjalnej firmie. Koszty postawienie murowanego domu na działce są znacznie niższe od tych, jakie zwykle ponosi się stawiając dom mieszkalny.

Na stronach internetowych i portalach zajmujących się architekturą mieszkalną, znaleźć można setki propozycji i projektów murowanych domków letniskowych. Są to przeważnie budowle parterowe, czasem z poddaszem użytkowym, o niezbyt dużej powierzchni, oscylującej w okolicach około 50 m2, niepodpiwniczone, doskonałe na letni wypoczynek. Jeśli nie potrzeba nam zbyt dużych luksusów, domki takie mogą mieć nie więcej niż 40 m2, choć wśród ogromnego wyboru projektów, znaleźć można także te, które swoją powierzchnią użytkową zbliżają się do wielkości domów mieszkalnych jednorodzinnych.

Powierzchnię użytkową domku można powiększyć także o taras lub werandę, doskonałe na letnie grillowanie, a także obiady na świeżym powietrzu nawet podczas deszczowych dni.

Wybierając projekt domu letniskowego, warto jest wziąć pod uwagę nie tylko nasze potrzeby i gusta, ale także region, w jakim chcemy ten domek postawić i wygląd domku dostosować do budownictwa regionalnego.