Sieć adresów z dostępną pomocą prawną

O skorzystaniu z usług prawnych postanawiamy najczęściej, kiedy przychodzi do zmian w bieżącej sytuacji życiowej: ustalenia prawa do spadku, rozwodu, ustalenia praw rodzicielskich czy rozdysponowania majątku. Jednakże często nie możemy podołać temu finansowo lub pojawiają się trudności ze znalezieniem czasu. Co wtedy możemy zrobić?

Do jurysty bez honorarium? To możliwe

Darmowa pomoc prawna to propozycja dla wielu rodaków w 1500 miejscach w całym kraju. Jej przebieg uzależniony jest od poszczególnego przypadku, ale każdorazowo szukający porady będzie miał następujące korzyści: informację o punktach w kodeksie, które działają w przebiegu postępowania, zaprezentowanie spodziewanych rozstrzygnięć  oraz napisanie stosownych dokumentów, takich jak odwołanie, pozew czy kasacja. Bezkosztowa porada prawna nie przewiduje pełnomocnictwa w sądzie w trakcie procesu. Niestety, bezpłatną obsługą prawną nie są objęci wszyscy obywatele. Objęte nimi są osoby do 26 i po 65 roku życia, żyjące w niedostatku, bezdomne, zasłużone w walkach o wolność, beneficjenci opieki społecznej, rodziny z licznym potomstwem itp.

Konsultacja w kancelarii w internecie

W dobie Internetu poradnictwo prawne powoli rozprzestrzenia się także w wersji sieciowej. Nie dotyczy to jedynie poradnika przytoczonego dla wszystkich borykających się z jakimś wyzwaniem, ale o uzyskanie odpłatnej konsultacji na specjalistycznym portalu. Wystarczy przekazać skany pism, przedstawić sprawę i zadać ewentualne pytania. To może być wyjątkowo przydatne, lecz stanowi tylko namiastkę wskazówki przekazanej twarzą w twarz.

Kancelarie

Skuteczny i sprawdzony przepis na poradę prawną to po prostu znaleźć prawnika i umówić się z nim na spotkanie. Trzeba znaleźć prawnika, który specjalizuje się w takim obszarze prawa, jakiego blisko jest nasz problem np. prawo spadkowe, rodzinne itp. Prosto będzie to ustalić używając tej co zawsze wyszukiwarki internetowej. Musimy wpisać np. kancelaria radców prawnych Łódź by w rezultacie znaleźć kilka lokalizacji – na tej liście znajduje się doradca w naszej sprawie.

Do każdej konsultacji z prawnikiem trzeba właściwie się przygotować. Trzeba zebrać najważniejsze pisma, listy i dokumenty dotyczące sprawy, które. Niezbędne będą też różne inne nośniki, jak pliki w różnych formatach. Pozostałe rodzaje owocnego przygotowania się do wizyty to zapisanie najważniejszych kwestii, które wyłożymy prawnikowi i próba stworzenia przynajmniej dwóch scenariuszy działania, dla wyboru ze świadomością konsekwencji przebiegu naszej sprawy.